Menu

Uluslararası Bilimde Kadınlar ve Kız Çocukları Günü Kutlu Olsun

Uluslararası Bilimde Kadınlar ve Kız Çocukları Günü Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 22 Aralık 2015’te kabul edilmiş olup her yıl 11 Şubat’ta kutlanmaktadır.

Bilimde toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik bir odak noktası etrafında belirli bir odağı ve tartışma alanını vurgulamak için her yıl bir tema seçilmekte ve her yıl UNESCO tarafından BM Kadın Birimi ile işbirliği içinde düzenlenmektedir.

Her iki kuruluş da kadınların ve kız çocuklarının bilimsel alanlardaki rolünü teşvik etme ve bu alanda halihazırda başarılı olanları kutlama yönündeki ortak hedefe ulaşmak için ulusal hükümetler, hükümetlerarası kuruluşlar, sivil toplum ortakları, üniversiteler ve şirketlerle birlikte çalışmaktadır.

Günün anlam ve önemine ithafen; başta MoEP bünyesinde uzay ve yer bilimleri araştırma görevlerinde yer alan ve birlikte daha güçlü olduğumuz arkadaşlarımız olmak üzere, tüm bilim kadınları ve kız çocuklarının  Uluslararası Bilimde Kadınlar ve Kız Çocukları Günü’nü kutlar, başarılarının daim olmasını temenni ederiz.

Beğen  6
MoEP
Yazar

MoEP Yönetim (Mars on Earth Project-MoEP Management)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir