Menu

Özgür “Dolphin MARS”

Mars on Earth Project (MoEP) olarak uzay çalışmalarının yanında sosyal sorumluluk projelerine de önem veriyoruz.

Bu kapsamda daha önce MoEP olarak (1) yavru Akdeniz Foku (Fok MARS) ile farklı engelleri bulunan (3) köpek ve (1) kedi evlat edinmiştik.

Bu kez de MoEP Deniz Biyolojisi Takımı (MARBIT)‘in çalışmalara başlaması ile birlikte bir de ❤️ yunus evlat edindik.

Dolphin MARS” ismini verdiğimiz yunusumuz Afalina (Tursiops truncatus) türü. Kendisi 2013 yılından bu yana ait olduğu yerde, İstanbul Boğazı’nın sularında özgürce ve keyifli bir yaşam sürmekte.

MARBIT olarak burada önemli olan sadece bir yunusu korumak ve sahiplenmek değil, aynı zamanda denizlerin ve tüm canlıların geleceği için, ateşe su taşıyan karınca misali örnek bir adım atmaktı.

Sertifika MoEP Marine Biology Team MARBIT

Resim-1. Sertifikanın ön yüzü. (Image Credit: MoEP)

Böylesine anlamlı bir deneyimi sizlere de tavsiye ediyoruz. Unutmayalım ki; deniz ve okyanuslar gezegenimizin en değerli hazinelerinden biri. Bu hazineleri korumak ve gelecek nesillere aktarmak da hepimizin sorumluluğu.

Kimlik Kart Dolphin Mars

Resim-2. Sertifikanın arka yüzü. (Image Credit: MoEP)

Bir yunus gözleminde kendisini yakinen görmeyi umut ediyor, sosyal sorumluluk çalışmamızda ilgi ve desteklerini esirgemeyen Deniz Memelileri Araştırma Derneği (DMAD)‘de teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Beğen  2
Cennet AKKAYA
Yazar

Biyoloji, Gazi Üniversitesi MoEP Öğrenci Koordinatörü, Deniz Biyolojisi Takımı MARBIT lideri. (Biology, Gazi University MoEP Student Coordinator, Marine Biology Team MARBIT Leader).

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir