Menu

MoEP-Kenya Nairobi Okul Uzay Takımı

Siz hiç bir çocuğun yüreğine ve hayallerine dokundunuz mu? Biz dokunduk. Bu gülen çocuklar bizden binlerce kilometre uzaktalar. Ancak bu fotoğraf, ortak bir hayal ya da sevgi için mesafelerin önemi olmadığını gösteriyor.

Kenya Nairobi ‘deki bu okulun ve öğrencilerin imkanları çok kısıtlı. Modern bir eğitim için gerekli bilgisayar veya eğitim araçlarını basabilecekleri 3D printerleri yok. Ancak tüm zorluklara rağmen öğretmenleri ve çocuklar bilime inanıyorlar.

Şu an buradaki öğrencilerle Türkiye’deki MoEP okul Mars grupları birbirlerine mektup yazıyorlar. Mars konusunda kağıda resimler çiziyorlar, Mars ve uzay araçları ile ilgili hayallerini bizimle paylaşıyorlar. Binlerce kilometre uzaktan onları bu uzay heyecanlarında yalnız bırakmıyoruz. Onların çizdiği resimleri MoEP istasyonlarından uzaya ve uyduya gönderdik.

Öğretmenleri buradan teşekkür etmek istiyoruz.. Teşekkürler iyi kalpli öğretmen Racheal Vichei. Bu harika dostluk köprüsü onun sayesinde inşa edildi.

Kendisi de MoEP Kenya koordinatörümüz olan Racheal Vichei; öğrencilerine zor şartlarda da olsa uzay teknolojisini anlatıyor. İsterlerse bir gün bunu başarabileceklerini öğretiyor.

Dünya birbirimizi sevmekle güzelleşecek. Lütfen bu mesajımızı paylaşın, daha çok kişiye ulaştırın ve onların bu heyecan dolu hayallerine destek olun.

Beğen  2
MoEP
Yazar

MoEP Yönetim (Mars on Earth Project-MoEP Management)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir