Uzaylı Üçüzlerin Uzay Macerası

Bana Masal Anlat

Masalcı: İdil GÖÇMEN, Aydın, 7 yaş.


Bir varmış, bir yokmuş,
Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde,
Uzayın derinliklerinde “Bobi”, “Babi” ve “Baki” adında üçüz uzaylılar varmış.

Bu uzaylılar Dünya’dan çok uzakta olan Mars adında bir gezegenimizde yaşıyorlarmış. Bir gün bu üç kardeş Dünya’yı merak etmişler.

Babi demiş ki “bence uzay aracımıza binip Dünya’yı keşfedelim”

Ama Baki buna katılmamış ve ona “ya oradaki insanlar bize zarar vermeye çalışırsa?” demiş.

Bobi, bu kez Babi ile gitmek istemiş. Baki ne kadar “hayır” dese de, Dünya’nın onlara verebileceği zararlardan bahsederken, Bobi ve Babi uzay aracına binmişti bile.

Baki de kardeşlerine zarar gelebileceğini düşündüğü için onlarla gitmek zorunda kalmış. Hem bu konu hakkında bir çok şey de biliyormuş. Uzay aracına binmişler ve yola çıkmışlar.

Dünya’ya yaklaştıkça daha çok heyecanlanıyor, kalpleri küt küt atıyormuş. Gemileri çok hızlıymış ve bir kaç dakikalık bir yolculuktan sonra Dünya’ya gelebilmişler.

Babi öncelikle Dünya’nın havasının onlar için tehlikeli olup olmadığını kontrol etmiş. Bu sayede hava onlar için tehlikeli ise özel olarak tasarlanmış maskelerini takacaklarmış, çünkü maske onları zehirlenmekten koruyan özel bir tabakaya sahipmiş.

Babi’nin cihazı uyarı verince endişeyle hemen maskelerini takmışlar ve onları diğer tehlikelerden koruyacak bir balonun içine girdikten sonra Dünya’yı gezmeye başlamışlar.

Onlara göre binalar, arabalar ve bitkilerde dahil gördükleri her şey garip geliyormuş. O sırada baloncuğun içinde ilerlerken bir ev görmüşler. Evin kapısının yanındaki düğmenin ne işe yaradığını merak etmişler ve kısa bir kararsızlıktan sonra düğmeye basmaya karar vermişler.

Düğmeye bastıktan 9-10 saniye geçtikten sonra kapıyı 7-8 yaşlarında bir çocuk açmış. Çocuk ilk kez uzaylı gördüğü için o an ağzı bir karış açık kalmış. Ama Bobi, Baki ve Babi çocuktan hiç korkmamışlar.

Çocuk biraz sakinleştikten sonra onlara nereden geldiklerini, isimlerini ve kaç yaşında olduklarını sormuş. Onlar da üçüz olduklarını, isimlerinin Bobi, Baki, Babi olduğunu ve Mars’tan geldiklerini söylemişler.

Çocuk önce şaşırmış olsa da sonrasında o da alışmış ve onlardan korkmamaya başlamış. Çocuk neden bu şekilde maskeyle ve bir balonun içinde olduklarını sormuş. Babi, uzay aracının içinde bulunan bir cihazın Dünya’nın havasının onlar için tehlikeli olup olmadığını kontrol ettiğini söylemiş.

Çocuk “tamam da bunun konumuzla ne ilgisi var?” diye tekrar sormuş.

Babi de “cihaz alarm verince endişelendik ve maske taktık. Bu maskenin arasındaki katman sayesinde havanın zehrinden korunuyoruz” demiş.

Çocuk “teknolojiniz çok gelişmiş” diye karşılık vermiş. Artık çocuk da, onların anlattığı ve gösterdiği her şeye anlam vermeye başlamış.

Çocuğun anne ve babası evde değilmiş ve bu nedenle evin kuralları gereği onları içeri davet etmemiş ama açık bahçede misafir edebileceğini söylemiş. Onlara Dünyamıza ait yiyeceklerden ikram etmiş, sonra da onlara yakan top, saklambaç gibi oyunları öğretmiş. Hep birlikte öğrendikleri oyunlardan oynamışlar ve güzel vakit geçirmişler. Akşam olmak üzereyken karşılıklı teşekkür edip vedalaşmışlar ve üçüz uzaylılar gemilerine binerek Mars’a doğru yola çıkmış.


Mars Masalları Serisi’ne Dön

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorum (1)
  1. Avatar