Uzay Gemisiyle Kaybolan Astronot

Bana Masal Anlat

Masalcı: Eren GÜLDİKEN, Antalya, 11 yaş.


Çok eski zamanlarda astronot olmayı isteyen bir çocuk vardı ve uzayı çok merak ediyordu.

Yine günlerden bir gün, gökyüzünü izlerken bir anda tam olarak ne olduğunu anlayamadığı bir ışık gördü. Heyecanı iki kat artmıştı. Bunun ne olduğunu düşünürken, bir düş olduğunu unutmuştu.

Kendi kendine mırıldanarak “Bir gün mutlaka astronot olacağım” dedi.

Aradan yıllar geçti ve hayali gerçek oldu. İlk görevi başlamıştı. Gemisi hızla uzaya doğru yükselmeye başladı, ama henüz neler yaşanacağından bir haberi yoktu.

İlk başlarda her şey yolunda giderken aniden geminin kontrol ekranında kırmızı ışıklar yanmaya başladı. Bunlar uyarı ışıklarıydı ve ciddi bir sorun vardı. Telaşla astronot kıyafetini giydi.

Gemisi kontrolsüz bir şekilde uzayda sürüklenmeye başlamıştı. Sonunda ismini bilmediği yakınlardaki bir gezegene biraz sert de olsa inmeyi başardı. Sadece su istiyordu ama yeterli su yoktu. Daha doğrusu bu görev bir kaç günlük olduğu için yeterince su almamıştı.

Bir gün, iki gün derken neredeyse tam bir ay geçti. Her gün bir kaç yudum yudum içse de su tamamen tükenmişti. Astronot artık çok endişeleniyordu.

Umutları tükenmeye başlamıştı. Tam da “sanırım burada kimse beni bulamayacak” derken yanına bir uzay gemisi indi ve sevinçten ağlamaya başladı. Kurtarma gemisi günlerce kayıp gemiyi aramış ve en sonunda onun indiği yeri tespit etmiş, yardıma gelmişti.

En sonunda evine, yani dünyaya geri dönmeyi başardı. Masalımız da burada bitti.


Mars Masalları Serisi’ne Dön

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorum (1)
  1. Avatar