Sevgi Para ile Gösterilmez

Bana Masal Anlat

Masalcı: Güneş Asya KALMIŞ, Mersin, 6 yaş.


Ülkenin birinde iki tane çocuk varmış. İkisi de en iyi arkadaşmış ki her şeyleri nerdeyse aynıymış. İsimleri bile birbirine benziyormuş.

Onların isimleri de; birinin Azra, diğerinin Asya imiş. Bu arkadaşlar karşı komşularmış, yani istedikleri zaman kolayca birbirlerine gelebiliyorlarmış. Daha sonra araya bir kişi daha katılmış. Onun ismi de Duru imiş.

Arkadaşlar birlikte mutlu ve uzun zamanlar geçirmişler. Duru da, daha sonraları Asya ve Azra’nın sınıfına katılmış. Sınıfı 2/A imiş.

Duru ama bazen okula gelemiyormuş çünkü sık sık hastalanıyormuş. Bir keresinde Asya, Duru’ya çiçek, Azra ise sadece 3 TL getirmiş.

Duru, Azra’nın getirdiği parayı görünce çok üzülmüş. Çünkü kendisini para ile sevindireceğini sanmış ama Duru için sadece küçük bir çizim bile yetermiş.

Bu arada Duru Asya’nın getirdiği gülleri görünce Asya’nın kalbinin aynı gül gibi güzel olduğunu anlamış. Ama Azra’nın ise her şeye para ile çözüm bulduğunu anlamış.

Duru iyileşince ilk yapacağı şey Azra’dan ayrılmasıymış. Azra üzülerek bakmış ve “niye beni bıraktın?” demiş.

Duru ise “Azra sen her şeye para ile çözüm buluyorsun, oysa ki Asya bana gül getirmiş bu benim için çok kıymetlidir. Senin paranın ise bana bir değeri yoktur.”

Azra o gün yaptığı hatayı anlamış ve bir daha o hatayı yapmamış. Duru’dan özür dilemiş ve arkadaşlıkları kaldığı yerden devam etmiş.


Mars Masalları Serisi’ne Dön

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorum (1)
  1. Avatar