Mars’ta İki Kardeş

Bana Masal Anlat

Masalcı: Mustafa İLİKSİZ, Antalya, 8 yaş.


Bir varmış bir yokmuş, Mars diye bir gezegen varmış. “Metin” ve “Mustafa” diye iki kardeş varmış. Bu iki kardeş, Mars’ı görmeyi çok istiyorlarmış. İkisi birlikte ne yapacakları konusunda araştırmalara başlamışlar ve sonunda bir uzay aracı yapmaya karar vermişler.

Bu amaçla da kendilerine bir gün belirlemişler ve o gün geldiğinde başlamışlar uzay aracını yapmaya. Ama uzay aracı yapmak düşündükleri kadar kolay değilmiş. Yine de iki kardeş asla pes etmemiş ve sonunda uzay aracını yapmayı başarmışlar.

Büyük gün gelmiş ve iki kardeş oldukça heyecanlıymış.

“Eksik bir şey var mı, son kontrolleri yaptın mı?” diye sormuş Mustafa. Metin de ona;

“Her şey hazır, artık gidebiliriz” demiş, ardından araca binmişler. Başarılı bir kalkıştan sonra ana motorları ateşlemişler ve ve yolculuk başlamış.

Uzunca bir yolculuktan sonra Mars’a ayak basmışlar. O da ne? Karşılarında bir kaç uzaylı! Uzaylılar onlara soru sormaya başlamışlar. Ama sonunda iki kardeşin de iyi insanlar olduğuna karar vermişler ve onlara uzayı gezdirmeye başlamışlar.

İki kardeş de bu sayede Mars’ın her yerini gezmiş ve çok beğenmişler. Uzaylılara çok teşekkür edip, uzay araçlarına geri binmişler. Ardından da Dünya’ya geri dönmüşler ve yeni geziler için plan yapmaya devam etmişler.


Mars Masalları Serisi’ne Dön

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorum (1)
  1. Avatar