Dünyayı Kurtaran İki Arkadaş

Bana Masal Anlat

Masalcı: Dilay AÇIKGÖZ, Kayseri, 10 yaş.


Evvel zaman içinde,
Kalbur saman içinde,
Uzak bir ülkede “Dilay” ve “Işıl” adında özel güçleri olan iki arkadaş varmış.

Bu iki arkadaş bir gün uzaya gitmeye karar vermiş. Bütün hazırlıklarını yapıp uzayın derinliklerine doğru yola koyulmuşlar. Ancak ailelerinin bundan haberi yokmuş. Uzayı inceleyip heveslerini attıktan sonra geri dönecekken o da ne!

Kocaman bir meteorun Dünya’ya doğru hızla gittiğini fark etmişler ancak zamanları azmış. Bir yanda bundan hiç haberi olmayan aileleri, bir yandan da Dünyayı yok etmeye doğru hızla ilerleyen meteor. Ne yapacaklarını bilmiyorlarmış ve hızlı karar vermeleri gerekiyormuş.

Sonunda Dünyaya doğru hızla ilerleyen meteoru durdurmaya karar vermişler, yoksa Dünya yok olur ve ailelerini de, arkadaşlarını da bir daha göremezler, kendileri de sonsuza dek orada kalırlarmış.

İkisinin de süper gücü olduğunu biliyorlardı ama Dünyadayken hiç kullanmamışlardı. Bu güçlerini artık deneme zamanı gelmiş. “Kullanırsak anca bu zamanda bu zor durumda kullanalım” demişler.

İlk olarak Işıl süper gücünü kullanarak meteor durdurmaya kalkmış ancak bu hiç bir işe yaramamış. Sonra Dilay güçlerini kullanarak meteorun önüne geçip onu geri göndermeye çalışmış ancak bu da fayda etmemiş.

Vakit git gide daralıyormuş. Sonunda güçlerini birleştirmeye karar vermişler. Dilay ve Işıl hemen süper güçlerini kullanarak meteorun önüne geçip, onu geri püskürtmüşler. Tam dünyaya çarpacek iken meteor bir anda paramparça olmuş ve böylece Dünyayı yok edecek olan meteor tehlikesinin üstesinden gelmişler.

Sonra dünyaya geri döndüklerinde büyük bir topluluk görmüşler. İçlerinde kendi aileleri de varmış ve hayretle onları izliyorlarmış. İlk önce çok üzülmüşler. Aileleri onlara kızacak diye de epey korkmuşlar. Ancak onlar ülkelerinde ve Dünyada çoktan birer kahraman olmuş.

Aileleri onlara kocaman sarılmış ve gurur duymuşlar. Dünyayı büyük bir tehlikeden kurtarmışlar. Herkes onları alkışlayıp tebrik etmiş.

Ancak bundan sonra bir daha ailelerinden habersiz gizlice uzaya gitmeyecek tamamen kontrollü ve bilimsel çalışmalar için oraya uzaya gitmeye karar vermişler.


Mars Masalları Serisi’ne Dön

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar ( 3 )
  1. Avatar
  2. Avatar
  3. Avatar