Buğlem’in Rüyası

Bana Masal Anlat

Masalcı: Buğlem ÇİNAR, Amasya, 7 yaş.


Buğlem; yedi yaşında hayalleri olan küçük bir kızmış. En büyük hayali Mars’a gitmekmiş. Buğlem; Mars ile ilgili kitaplar okur, evde de hep Mars’ı konuşurmuş. Her gün camdan dışarı bakıp Mars’ın nasıl bir yer olduğunu düşünürmüş.

Bir gün yine Mars’ı düşünürken uykuya dalmış. Rüyasında Mars’a gittiğini görmüş. Mars’ta kendisi gibi bir kızla tanışmış. Bu kızın adı “Telekule” imiş. Telekule ile sohbet etmeye başlamışlar.

“Sen burada nasıl yaşıyorsun?” diye sormuş Buğlem.

“Burası da aynı senin yaşadığın Dünya gibi, gel seni gezdireyim” demiş Telekule.

Beraber şarkı söyleyerek Mars’ı gezmeye başlamışlar. Mars’ta her yer kırmızımsıymış. Bu Buğlem’in çok hoşuna gitmiş. Buğlem kendisini kırmızı pamukların içinde gibi hissediyormuş. İyi ki geldim buraya çok mutluyum demiş.

Telekule “Seni çok eğlenceli bir yere daha götüreceğim” demiş.

Yerçekiminin olmadığı bir yere gitmişler. Buğlem burada kuşlar gibi uçuyor, uçarken de havada dans ediyormuş. O arada “Buğlem, Buğlem!” diye bir ses duymuş ve bir anda başına dikilen annesinin sesiyle irkilmiş. Annesine sarılarak;

“Anneciğim rüyamda Mars’a gittim ve çok mutlu oldum” demiş. Buğlem böylece rüyasında da olsa Mars’a gitme hayalini gerçekleştirmiş.


Mars Masalları Serisi’ne Dön

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar ( 2 )
  1. Avatar
  2. Avatar