Bir Astronotun Mars Keşfi

Bana Masal Anlat

Masalcı: Elif AYKUTLU, Şanlıurfa, 8 yaş.


Bir varmış, bir yokmuş,
Evvel zaman içinde,
Kalbur saman içinde küçük bir kasabada, küçük bir çocuk yaşarmış.

Bu çocuğun tek bir hayali varmış. O da büyüyünce bir astronot olup, tüm gezegenleri incelemek ve evrenle ilgili tüm merakını gidermekmiş. Yıllar geçmiş, çocuk okullarını birer birer bitirmiş ve büyümüş.

Tıpkı hayal ettiği gibi çok zeki ve iyi yetişmiş bir astronot olmuş. Artık gezegenleri tek tek inceleyebilecekmiş. Araştırmalarına önce Mars gezegeni ile başlamış.

Gezegenle ilgili epey bir inceleme yapmış, notlar çıkarmış. Mars’ın Dünya’mıza göre çok soğuk olduğunu öğrenmiş. Gitmeden önce de hazırlıklarını buna göre yapmış.

Kimseye belli etmemeye çalışıyormuş ama aslında Mars’a gideceği için çok da heyecanlıymış. O gün gelmiş, çatmış. Tabi gidişi çok da kolay olmamış. Bazı meteorları ve engelleri aşması gerekiyormuş. Çok kolay olmasa da bu engelleri de aşmış ve Mars’a ulaşmış.

Mars gezegeninin yüzeyine indiğinde çok sevinmiş. Heyecanla Mars’ı incelemeye başlamış. Ama Mars söylendiği gibi gerçekten de çok soğukmuş. Astronot çok iyi hazırlanmasına rağmen, donma tehlikesi yaşamış. Bu yüzden kısa sürede araştırmasını bitirip Dünya’ya dönmüş. Ama yine de Mars’ı gördüğü için çok mutlu olmuş ve masalımız da burada bitmiş.


Mars Masalları Serisi’ne Dön

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorum (1)
  1. Avatar