Menu

Mars Masalları Serisi

Dünyadaki Mars Projesi Topluluğu olarak geçtiğimiz günlerde düzenlediğimiz Mars Masalları Etkinliğimiz 20 Aralık 2020’de sona ermişti. “Çocuk Gözüyle Mars’ta Yaşam” etkinliğimiz ile hayallerini resmeden çocuklar, bu etkinlikle de hayal güçlerini kalemleriyle birleştirdiler ve ortaya çok güzel masallar çıktı.

Bu belki de katılımcı çocukların ilk yazarlığı, hatta bir web sayfasında ilk yayını olacak. Hepimizi bunaltan pandemi döneminde, evlerinde kalan çocuklarımıza bu konuda aracılık etmiş olmaktan da ayrıca mutluyuz.

Çocuklarımız; bu etkinlikte hiç bir hediye olmamasına rağmen, tamamen gönüllü olarak çağrımıza kulak vererek yanımızda oldular ve emek vererek bu masalları kaleme aldılar. Daha önce de dediğimiz gibi, hem uzaya gönderdiğimiz birbirinden güzel resimleri, hem de bu masallar web sayfamızda bir anı olarak bizimle birlikte kalacaklar.

Çocuklarımızın gönderdiği masalların tamamını bugün itibariyle hazırlandık, büyükleri olarak yazarlık yolculuklarında onların editörlüğünü üstlendik ve web sayfamızda yayınladık. Masallara kolay erişim için önce tüm masalları ve masalcıların isimlerini alfabetik sıralama ile bir sayfada topladık. Bu sayfadan tüm masallara tek tıklamayla kolayca erişebilir, okuduğunuz masalın altındaki bağlantıdan da kolayca ana listeye dönebilirsiniz.

Mars Masalları Serimizde tam 49 adet masal sizleri bekliyor. Üstelik bu masallardan 2 adedi ailelerin de desteği ile İngilizce. Bir çok Masalda farkında olmadan Mars ve uzay ile ilgili bir çok konuya vakıf olacaksınız. Bunu desteklemek adına masallarda geçen bazı terimleri Wikipedia‘ya bağladık ki, detaylarını okuyabilesiniz.

Mars Masallarına Erişim

Mars Masalları Serisi‘ne bu linke tıklayarak veya mobil telefonunuzdan / bilgisayarınızdan üst menüdeki “Çocuk ve Uzay” bağlantısının alt menülerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Etkinliğe destek veren tüm küçük masalcı ve uzay kaptanlarımız ile onları yazmaya cesaretlendirerek bu etkinliğe katılmalarını sağlayan ailelerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Değerli ziyaretçimiz; çocuklarımızı ve ailelerini onurlandırmak ve bu emeklerini bir nebze olsun desteklemek adına, okuduğunuz masalın altına düşüncelerinizi ifade eden bir kaç satır yorum yazarsanız emin olun daha mutlu olacaklardır.


Mars Masalları Serisine Git

 

Beğen  27
MoEP
Yazar

MoEP Yönetim (Mars on Earth Project-MoEP Management)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir