Menu

Brezilya Habitat Marte Topluluğu İle Toplantı

Yurtdışında Mars konusunda analog astronot ve analog istasyonlar konusunda çalışmalar yapan “Brazilian Mars Analog Research Station Habitat Marte” topluluğu ile online bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya işbirliği çerçevesinde Stardust Squad Topluluğu ile birlikte katıldık. Toplantı 11 Kasım  2020 Çarşamba günü Türkiye saati ile saat 12.00’da gerçekleşti.

Zoom üzerinden yapılan video konferansta; topluluklarımız tarafından kısa tanıtımlar yapıldı ve topluklar arası işbirliğine değinildi.

Toplantının ilerleyen bölümlerinde Habitat Marte kurucularından olan ve Universidade Federal do Rio Grande do Norte‘de öğretim görevlisi olan Prof.Dr. Julio REZENDE tarafından araştırma istasyonunun bulunduğu yerin coğrafi konumu, arazi yapısı, kurulum aşamaları ve halen araştırma istasyonunda sürdürülen deneyler hakkında bilgi verildi.

Toplantıda işbirliği kapsamında ne tür ortak çalışmalar yapılabileceği ve ihtiyaç duyduklarında elektronik ve haberleşme konularında teknik destek verebileceğimizi de kendilerine ifade ettik. Toplantının son bölümü ise karşılıklı soru cevap ve iyi niyet bildirimleri ile tamamlandı.

Print Friendly, PDF & Email
Beğen  19
Yönetici
Yazar

Dünyadaki Mars Projesi Ekibi (Mars on Earth Project Team)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir