Menu

Çocuk Uzay Gücü Katılım Başvurusu

Çocuk Uzay Gücü; konusunda daha önce yeterince açıklama yapılmıştı, buraya tıklayarak ilk seride itibaren okuyabilirsiniz. Çocuk Uzay Gücü, Dünyadaki Mars Projesi tarafından geliştirilen yazılımlar, notlar, resimler, grafikler, etkinlikler, videolar, animasyonlar vb. ile çocuklarda uzay farkındalığı yaratma, yaşam, mühendislik, çevre, temel bilimler ve kodlama konularına heveslendirme amacıyla geliştirilmiş bir dizi uzaktan eğitim faaliyetidir.

Çocuk uzay gücüne 18 yaşına kadar katılım serbesttir, tüm çalışmalar ücretsizdir. Öğretmen ve eğitimciler sınıf çalışması olarak katılacak ise yaş sınırı aranmaz.

Çalışma kapsamında mürettebat ile doğrudan iletişime geçilmez, tüm bildirimler, eğitim materyalleri gönderimi vs. veli e-posta adresi üzerinden yapılır, veli kullanıcıya bilgileri aktarmada aracılık eder. Zamanlı ve birlikte hareket etmek adına verilen e-posta adresinin güncel tutulması ve bildirimlerin kontrol edilmesini öneririz. Veliler diledikleri zaman yazılım üzerinden sistemi kontrol edebilirler, kullanıcılarla paylaşılan verileri görebilirler, yorum ve öneride bulunabilirler,

Formda gönderilen veriler gerekli olduğunda iletişim ve bilgilendirme maksatlı kullanılmak üzere sistemde yer alacaktır. Dünyadaki Mars Projesi veri kullanım ve genel gizlilik politikamız için buradaki dokümana bakabilirsiniz.

Sosyal bir kulüp mantığında hazırlanan çalışmalar, konusunda uzman kişilerce hazırlanıp sunulur. Belli zaman dilimleri geçildikçe mürettebat oluşturulmuş olan grup basamaklarında üst gruba yükselir.

İlk basamak “Tırtıllar” grubudur.  Tüm katılımcılar yaş farkına bakılmaksızın bu grupta çalışmalara başlarlar. (Her tırtıl büyüyüp gelişmeye ve kendi güzelliğini sergilemeye hazırdır ve sonraki gruplara geçmeden önce bilgi yapraklarını kemirerek kendini doyurur. Günü geldiğinde yapacaklarını kurgulamak üzere kozaya girecektir. )

En son grup basamağının tamamlanması ile birlikte artık mürettebat tüm görevleri yerine getirmiş sayılır ve küçük uzay kaptanı sertifikasına hak kazanır, kaptan arması takabilir.

(*) Katılım sayısı belli bir seviyeye geldiğinde çalışmalara başlamak için bilahare bilgilendirme yapılacaktır.


KATILIM FORMU

Beğen  34
MoEP
Yazar

MoEP Yönetim (Mars on Earth Project-MoEP Management)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir