MoEP Analog Astronot Adayları

DMP Analog Astronotları Türkiye

Uzay çalışmaları, yüksek maliyetleri dışında özellikle insanlı görevlerde birçok bilinmez riskleri de beraberinde getirmektedir.

Analog çalışmalar bu riskleri minimize etmek adına, Dünya ortamında olabildiğince uzay şartlarının benzeşim yapılması/oluşturulması ve çeşitli deneylerle daha iyi bir hazırlık süreci ile astronotların hazırlanmasıdır.

Bu nedenle MoEP olarak bilgi ve tecrübe edinimi kapsamında, Türkiye Mars Analog İstasyonumuzda görev alacak analog astronot eğitimlerine önem veriyoruz.

ANALOG ASTRONOT ADAYLARIMIZ

Nurhan KAHRAMAN - Analog AstronotMoEP Gönüllümüz ve astrobiyoloji araştırmacısı Nurhan Kahraman; Habitat Marte – Brezilya Mars Araştırma İstasyonu tarafından düzenlenen “Uluslararası 75’inci Sanal Görevi“nde “Sanitasyon İstasyon Şefi” olarak yer almıştır. (Başlama: 30 Haziran 2021, 10 SOL)
zeynep es analog astronotMoEP Gönüllümüz ve moleküler biyolog Zeynep Eş; Habitat Marte – Brezilya Mars Araştırma İstasyonu tarafından düzenlenen “Uluslararası 78’inci Sanal Görevi“nde yer almıştır. (Başlama 6 Ağustos 2021, 10 SOL)
burak 1 crew 1MoEP gönüllümüz ve Bitki Moleküler Biyoloğu Tuğçe Celayir; MoEP tarafından tamamı kadın mürettebattan oluşan ve Türkiye’de düzenlenen ilk Sanal Mars Görevi BURAK-1‘de araştırma istasyonu ALFA-1’in “Görev Gücü Komutanı” olarak yer almıştır. (Başlama: 2 Ocak 2023, 7SOL)
burak 1 crew 3MoEP gönüllümüz ve Moleküler Biyoloji ve Genetik Lisans öğrencisi Rabia Kaçan; MoEP tarafından tamamı kadın mürettebattan oluşan ve Türkiye’de düzenlenen ilk Sanal Mars Görevi BURAK-1‘de araştırma istasyonu ALFA-1’in “CAPCOM Subayı” olarak yer almıştır. (Başlama: 2 Ocak 2023, 7SOL)
burak 1 crew 2MoEP gönüllümüz ve Moleküler Biyoloji ve Genetik Lisans öğrencisi Özden Sıla Yiğit; MoEP tarafından tamamı kadın mürettebattan oluşan ve Türkiye’de düzenlenen ilk Sanal Mars Görevi BURAK-1‘de araştırma istasyonu ALFA-1’in “İletişim Subayı” olarak yer almıştır. (Başlama: 2 Ocak 2023, 7SOL)
burak 1 crew 5MoEP gönüllümüz ve Moleküler Biyoloji ve Genetik Lisans öğrencisi Samira Azra Üstündağ; MoEP tarafından tamamı kadın mürettebattan oluşan ve Türkiye’de düzenlenen ilk Sanal Mars Görevi BURAK-1‘de araştırma istasyonu ALFA-1’in “Güvenlik Subayı” olarak yer almıştır. (Başlama: 2 Ocak 2023, 7SOL)
burak 1 crew 6MoEP gönüllümüz ve Eczacılık Lisans öğrencisi Hilal Nalbant; MoEP tarafından tamamı kadın mürettebattan oluşan ve Türkiye’de düzenlenen ilk Sanal Mars Görevi BURAK-1‘de araştırma istasyonu ALFA-1’in “Araştırma Laboratuvarı Sorumlusu” olarak yer almıştır. (Başlama: 2 Ocak 2023, 7SOL)
burak 1 crew 4MoEP gönüllümüz ve Moleküler Biyoloji ve Genetik Lisans öğrencisi Sema Nur Akdemir; MoEP tarafından tamamı kadın mürettebattan oluşan ve Türkiye’de düzenlenen ilk Sanal Mars Görevi BURAK-1‘de araştırma istasyonu ALFA-1’in “Botanik Sorumlusu” olarak yer almıştır. (Başlama: 2 Ocak 2023, 7SOL)
burak 1 crew 7MoEP gönüllümüz ve Moleküler Biyoloji ve Genetik Lisans öğrencisi Hatice Tüylüoğlu; MoEP tarafından tamamı kadın mürettebattan oluşan ve Türkiye’de düzenlenen ilk Sanal Mars Görevi BURAK-1‘de araştırma istasyonu ALFA-1’in “Laboratuvar Asistanı” olarak yer almıştır. (Başlama: 2 Ocak 2023, 7SOL)
danna macondoMoEP gönüllümüz ve jeolog Danna Camila Jaimes Fajarda; MoEP tarafından düzenlenen ikinci Sanal Mars Görevinde yer almış ve Cattleya Araştırma İstasyonunda “Görev Gücü Komutanı” olarak MACONDO ekibinde görev yapmıştır. (Başlangıç: 3 Nisan 2023, 7 SOL)
esra macondoMoEP gönüllümüz ve tıp öğrencisi Esra Güzel; MoEP tarafından düzenlenen ikinci Sanal Mars Görevinde yer almış ve Cattleya Araştırma İstasyonunda “Mürettebat Doktoru” olarak MACONDO ekibinde görev yapmıştır. (Başlangıç: 3 Nisan 2023, 7 SOL)
juan macondoMoEP gönüllümüz ve elektronik haberleşme uzmanı Juan David Ruiz Higuera; MoEP tarafından düzenlenen ikinci Sanal Mars Görevinde yer almış ve Cattleya Araştırma İstasyonunda “Araştırma/Lab Sorumlusu” olarak MACONDO ekibinde görev yapmıştır. (Başlangıç: 3 Nisan 2023, 7 SOL)
ceyhun macondoMoEP gönüllümüz ve moleküler biyoloji ve genetik öğrencisi Ceyhun Ayverdi; MoEP tarafından düzenlenen ikinci Sanal Mars Görevinde yer almış ve Cattleya Araştırma İstasyonunda “CAPCOM Subayı” olarak MACONDO ekibinde görev yapmıştır. (Başlangıç: 3 Nisan 2023, 7 SOL)
batu macondoMoEP gönüllümüz ve mikrobiyoloji uzmanı Batu Çolak; MoEP tarafından düzenlenen ikinci Sanal Mars Görevinde yer almış ve Cattleya Araştırma İstasyonunda “İletişim Subayı” olarak MACONDO ekibinde görev yapmıştır. (Başlangıç: 3 Nisan 2023, 7 SOL)
felipe macondoMoEP gönüllümüz ve jeolog Andrés Felipe Ortiz Ferreira; MoEP tarafından düzenlenen ikinci Sanal Mars Görevinde yer almış ve Cattleya Araştırma İstasyonunda “Mekanik Subayı” olarak MACONDO ekibinde görev yapmıştır. (Başlangıç: 3 Nisan 2023, 7 SOL)
sebastian macondoMoEP gönüllümüz ve jeolog Jhoan Sebastián Artunduaga Cuellar; MoEP tarafından düzenlenen ikinci Sanal Mars Görevinde yer almış ve Cattleya Araştırma İstasyonunda “Güvenlik Subayı” olarak MACONDO ekibinde görev yapmıştır. (Başlangıç: 3 Nisan 2023, 7 SOL)

Sanal Görev (SMG) Başvurusu