Menu

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlamaları ve Uydu Aktivitesi!

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 29 Ekim’de; Cumhuriyetimizin 100. yılında, bir uydu aktivitesi yapalım istedik. Bu kapsamda öncelikle Ankara Üniversitesi Kreiken Rasathanesi Ahlatlıbel kampüsü içinde yer alan Dünyadaki Mars Projeci (MoEP) A.Tahir Dengiz Uydu İzleme ve Radyoastronomi İstasyonu’nda 100. yılda TC100TC çağrı işareti ile QO-100 uydusunda SSB olarak çalışmalarımız yapılacaktır.

Aynı zamanda çocuklarımızın daha önceki etkinliklerde çizdiği ve aktivite boyunca gönderilecek (toplu ve bireysel kutlamalardan, Anıtkabir’den vb.) olan “Cumhuriyetimizin 100. Yılı” temalı resimler de KGSTV formatında ve Digital Amateur Television (D-ATV) formatında aynı uydu üzerinden Türkiye, Finlandiya ve Almanya’daki MoEP Amatör Uydu Haberleşme İstasyonlarından tüm dünyaya yayınlanacaktır.

Bu faaliyetimize resimleriyle destek olan küçüklerimizi, katılım sağlayarak resim ve görüntüleri uydudan alan katılımcılarımıza sertifika ve sürpizlerimizi de unutmadık.

Bu etkinlikte kullanılmasını istediğiniz “Cumhuriyetimizin 100. yılı temalı” resimleriniz varsa lütfen lütfen bilgi@marsonearthproject.org e-posta adresine isim, yaş ve şehir bilgilerini yazarak gönderiniz.

Beğen  6
MoEP
Yazar

MoEP Yönetim (Mars on Earth Project-MoEP Management)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir