Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı

mou

Mars on Earth Project (MoEP); daha iyi bir gelecek adına aşağıdaki oluşumlarla, karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımı içerisinde yer almaktadır. Kendilerine desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ederiz.


hello space 01

Hello Space

Düşük güçlü, uzun menzilli, çok geniş alanlı IoT ağları için küresel bir standart olan LoRaWAN ağının geliştirilmesinden sorumlu olan LoRa-Alliance’ın bir üyesi olup, IoT veri hizmetinde tutarlı, güvenilir, küresel kapsam, denizcilik, tarım, lojistik, enerji ve imalat sektörlerinde en son teknolojiyle geniş bir çözüm yelpazesi sunmaktadır. İlk test Pocketqube uydusu İstanbul, yörüngede başarılı bir şekilde görev yapmaya devam etmektedir. MoEP ile Hello Space arasında iyi niyet anlaşması imzalanmıştır.


tamsat

Amatör Uydu Teknolojileri Derneği (TAMSAT)

Mars on Earth Project (MoEP) ve Amatör Uydu Teknolojileri Derneği (TAMSAT), amatör uydu, uzay teknolojileri ve araştırmaları alanında iş birliğini güçlendirmek amacıyla İyi Niyet Anlaşması (MoU) imzalanmıştır. Anlaşma, MoEP’in Mars keşfi, uzay araştırmaları, amatör uydu ve radyoastronomi gözlem alanındaki çalışmaları ile TAMSAT’ın amatör uydu teknolojileri, yer istasyonları ve eğitim uydusu konusundaki uzmanlığıyla güçlerini birleştirmeyi amaçlamaktadır.


jci

JCI Maltepe

28 Şubat 2024 Günü Mars on Earth Project (MoEP) ile JCI Maltepe arasında bir İyi Niyet Anlaşması (Memorandums of Understanding-MoU) imzalanmıştır.MoEP ve JCI Maltepe olarak, her iki tarafın da değerlerini ve hedeflerini paylaşarak, ortak projeler geliştirme, bilgi paylaşımı ve kaynakları birleştirme fırsatları aramak ana hedefimizdir.


altair dernegi

Altair İnsansız Araç Sistemleri, Uzay Hukuk Derneği

Altair ile MoEP arasında 18-19 Mart 2024 tarihlerindeki görüşmeler sonucu bir İyi Niyet Protokolü (Memorandum of Understanding-MoU) imzalanmıştır. Altair’in uzay hukuku, astrofotoğrafçılık, insansız araçlar, uzay ve doğa gözlemi gibi alanlara yönelmiş çalışmalarından gelen deneyimiyle, MoEP’in Mars keşfi, uzay araştırmaları, amatör uydu ve radyoastronomi gözlem alanındaki güçlerini birleştirmesini amaçlamaktadır.


beyaz nokta gelisim vakfi logo1

Beyaz Nokta ® Gelişim Vakfı

Beyaz Nokta® Gelişim Vakfı, sorunların köklerine inerek toplumsal yaşamın tüm kesitlerinde akılcılık ve erdemi egemen kılma arayışları sonucunda 1994 yılında kuruldu. “Bireylerin Sorun Çözme Kabiliyeti”ni artırarak toplumu daha kaliteli bir yaşam seviyesine yükseltmek amacıyla geliştirdiği ve uygulamakta olduğu projelerden bazıları; Ezbersiz Eğitim, Gençler için Kişisel Gelişim Platformu (KİGeP), Yurttaşlık Eğitimi, Bilim Çantası, Öğrenme Evi® gibi öncü ve yenilikçi uygulamalardır.


birlesik akil agi logo

Birleşik Akıl Ağı® (BAA)

Farklı ülke ve/ya illerimizde yaşayan, Türkiye sorunlarının anlaşılmasına, çözümlenmesine (analiz) ve/ya çözülmelerine katkı yapma arzu ve yeterliğine sahip insanlar arasındaki bir ağ yoluyla, uzlaşıya dayalı Ortak Akıl yöntemleriyle çözülemeyecek karmaşıklıktaki sorunların anlaşılmaları ve çözümler geliştirilmesi için Yapay Zeka Destekli Kalabalık Aklı (Hybrid Human Swarm Intelligence) oluşturulmasıdır.


incode

INCODE Teknoloji Eğitim Danışmanlık ve Ticaret ŞTİ.

INCODE; eğitim içerikleri geliştirme, öğrenci eğitimleri, eğitim teknolojileri proje yönetimi, görsel materyal tasarımı , web sitesi ve sosyal medya içerik tasarımı gibi konular başta olmak üzere geniş bir alanda hizmet sunmaktadır.

habitat-marte-isbirligi

Habitat Marte – Brezilya Mars Araştırma İstasyonu

Brezilya’da Natal şehrine 120 km uzaklıkta yer alan fiziki analog araştırma istasyonudur. Habitat Marte ile sanal görevlere katılım, eğitim ve teknik konularda karşılıklı iş birliği faaliyetlerimiz sürdürülmektedir.


taob-isbirligi

Türkiye Astronomi Öğrencileri Birliği (TAÖB)

TAÖB; yönetici kadrosu uzay alanında bölüm açmış yedi üniversitenin öğrencilerinden oluşan ve astronomi öğrencileri tarafından yönetilip geliştirilmekte olan bir topluluktur. Çeşitli etkinlik ve programlarla donanımlarını arttırarak analitik bir bakış açısıyla üretim yapmak ve yaptırmak hedefleri arasında yer almaktadır.


ignition kuwait

Ignition Kuwait

Kuveyt’in ilk uzay programını yaratmayı amaçlayan ve kar amacı gütmeyen bir gençlik kuruluşu, aynı zamanda The Mars Society’nin de Kuveyt Bölümü’nü oluşturmaktadır. Amaçları Kuveyt’teki yerel gençlere uzay teknolojisi ve uzay araştırma projelerini sürdürmeleri için ilham vermek, Kuveyt’in ilk uzay programının oluşturulmasına yardımcı olmaktır.


azastro banner

AzAstro Technologies Inc.

AzAstro girişimi; havacılık ve uzay alanında donanım ve teknolojinin geliştirilmesi üzerinde çalışmalar yürütmekte. Genç ve dinamik kadrosu ile hızlı bir şekilde sektöre giriş yapan firma; ilgi alanları olarak insansız hava araçları, model uydular ve bunların parça ve teknolojilerinin geliştirilmesi üzerinde odaklanmış durumdadır.