Menu

AzAstro – İşbirliği

Mars on Earth Project (MoEP) olarak; gelen davet üzerine 17 Ağustos 2021 günü  dost ve kardeş ülke Azerbaycan’da faaliyet yürüten AzAstro Technologies Inc. ile bir toplantı gerçekleştirdik.  AzAstro girişimi; havacılık ve uzay alanında donanım ve teknolojinin geliştirilmesi üzerinde çalışmalar yürütmekte.

Genç ve dinamik kadrosu ile hızlı bir şekilde sektöre giriş yapan firma; ilgi alanları olarak insansız hava araçları, model uydular ve bunların parça ve teknolojilerinin geliştirilmesi üzerinde odaklanmış durumda.

Toplantı Katılımı

ZOOM Platformu üzerinden yapılan toplantıya MoEP’in kurucu ortakları ile AzAstro Technologies Inc. kurucu ortağı ve CEO’su Sayın Hasan Guliyev konuşmacı olarak katıldı.

Toplantı Konuları

Toplantı başlangıcında ülkemizde son zamanlarda çıkan, ciddi can ve maddi kayıplarla hepimizi derinden üzen orman yangınları konusunda desteklerini esirgemeyen Azerbaycan’a teşekkürlerimizi ileterek toplantıya başladık.

AzAstro 2

Türkçe ve iki bölüm halinde gerçekleştirilen toplantıda; birinci bölümde AzAstro girişimi, ikinci bölümde ise Mars on Earth Project (MoEP) kendi çalışma disiplinleri ile imkan ve kabiliyetler konusunda bilgilendirme sunumlarına yer verdi.

Daha sonra taraflar bireysel olarak söz alarak Dünyada ve kendi ülkelerindeki uzay ve Mars çalışmaları hakkında gelişmelerle ilgili fikir tartışması gerçekleştirdi, önerilerde bulunuldu ve işbirliği kapsamında neler yapılabileceği konuları üzerinde duruldu.

İlk görüşme her ne kadar bir ön tanışma toplantısı olarak başlamış da olsa; yaklaşık iki saatin sonunda Mars on Earth Project (MoEP) ve Ignition Kuwait yönetimi arasında alınan ortak kararla, uzay çalışmalarına birlikte devam etme ve önümüzdeki dönemde işbirliğinin daha da ileri taşınmasına karar verildi.

AzAstro Technologies Inc. – MoEP İşbirliği İlk Adımlar

AzAstro Technologies Inc. ile Mars on Earth Project (MoEP) arasında ileri dönük işbirliği kapsamında ilk adımlar bu toplantıyla atıldı. Devam eden süreçte ve yapılacak olan ikinci ve ardı sıra gerçekleştirilecek toplantılarda işbirliği detayları daha da netleşecek.

Beğen  29
MoEP
Yazar

MoEP Yönetim (Mars on Earth Project-MoEP Management)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorum (1)
  1. Avatar