Tokmak MARS 77-1 Üssü Zaman Kapsülü

Zaman Kapsulu

Bizimle birlikte geleceğe bir mesaj iletmek ister misiniz? Tokmak Mars-77-1 mürettebatı olarak istasyonumuzun ilk adımlarında, gelecek nesillere bizden bir anı bırakmak istedik. Çalışma alanımızın belirsiz bir yerine, bu amaçla zaman kapsülü gömülecek. Kapsül; aslen havası alınmış, su ve nemden korumalı, bakteriden arındırılmış bir cam muhafaza ve üzerinde ayrıca beton bir koruma kabı, onun da üzerinde başka bir beton katmanı olacak.

Mürettebat olarak geleceğe dair mesajlarımız ve iyi dileklerimiz, günlük gazetelerin tarih gösteren kısmı, bir kumaş, metal para, kurutulmuş çiçekler, günümüz şarkılarından ve videolarından seçmeler, pandemi anısı olarak bir bez maske, diğer objeler ve bir de USB bellek yer alacak. Kapsülün yerini ise sadece istasyon sorumlusu bilecek ve bir daha çıkarılmayacak.

Düşündük ki; belki siz de bu etkinliğimize katılmak isteyebilirsiniz. O yüzden bu formu oluşturduk. Eğer geri sayım sonlanmadan önce yetiştirirseniz sizin mesajınızı da USB bellek içerisinde zaman kapsülümüze yerleştirebiliriz.


ONAM METNİ:

1. Genel ahlak kurallarına aykırı, bir başka kişinin kimlik tanımlamasını ifşa eden bir içerik, telefon numarası, adres, hakaret, suç unsuru içeren hususlar içeremez. Müstehcenlik, spam, hakaret, herhangi bir inanç ve kültürel değerlere saygısızlık içeren mesajlar doğrudan silinir.
2. Gelecekte kapsülün bulunmasından sonra mesajın içeriği hakkında doğacak her türlü sorumluluk, mesaj gönderen kişiye aittir.
3. Gönderilmiş bir mesajın değiştirilmesi talep edilemez.
4. DMP uygun olmadığını değerlendirdiği mesajı silme hakkına sahiptir.
5. Verilerin işlenmesi web sayfamızın gizlilik politikası esasları çerçevesindedir.


Zaman Kapsülü Kapanmıştır