Menu

2’nci Analog Astronotumuz

İkinci analog astronotumuz da göreve hazır! Mars on Earth Project (MoEP) olarak; uluslararası çalışmalar kapsamında diğer Mars araştırma istasyonları ile işbirliği çalışmalarımız devam ediyor. 6 Ağustos – 13 Ağustos 2021 tarihleri arasında moleküler biyolog gönüllümüz Zeynep EŞ; Brezilya’da bulunan Habitat Marte Analog Araştırma istasyonu tarafından düzenlenen 78’inci Uluslararası Sanal Görev Gücü’ne katılacak.

Başvuru Süreci Tamamlandı

Sanal misyona başlangıç kapsamında geçtiğimiz günlerde görev katılım ücreti gönderim işlemleri ve resmi görev başvurusu prosedürlerimiz tamamlandı.

Hangi Konularda Katılım Sağlanacak?

Habitat Marte araştırma istasyonu; benzer çalışmalar arasında ilk sanal görevlerde öncülük etmekte. Şu ana kadar 29 ülkeden 200’den fazla kişi Habitat Marte bünyesinde düzenlenen çalışmalarda 30’tan fazla göreve katılım sağladı.

Bu tür görevler farklı ülkelerde kültürler arası ve bilgi kaynaşması sağlamakta, aynı zamanda akademik ve endüstri kariyerlerinde müfredat ve fırsatları yükseltmek için çok önem arz etmektedir. Analog astronotumuzun hangi birimde görev alacağı görevin başlangıcından sonra görev koordinatörü tarafından belirlenecek.

EŞ; görev boyunca kendisine görev kontrol merkezi CAPCOM tarafından iletilecek olan talimatları takip edecek ve belirlenen görevleri gerçekleştirecek, yerine göre istasyon sorumlusu olarak özgün kararlar alabilecek. Bu çalışmaların bir bölümünde de kendisinin bu çalışmaya dair hazırlamış olduğu bir çalışmayı gerek CAPCOM personeline ve gerekse uluslararası diğer katılımcılara sunacak.

Başarılar EŞ

Uluslararası katılımcılarla yapılacak görevde; ülkemizi ve topluluğumuzu en iyi şekilde temsil edeceğine gönülden inandığımız Zeynep EŞ’e, Mars on Earth Project (MoEP) olarak başarılar diliyoruz.

Beğen  20
MoEP
Yazar

MoEP Yönetim (Mars on Earth Project-MoEP Management)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorum (1)
  1. Avatar